КОМИШАНСЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

м. Херсона

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

смт.  Комишани

 

від   12.05.2017 року                                                                                № 51

 

Про підсумки роботи зі зверненнями

громадян, що надійшли до виконкому 

селищної  ради за  І квартал  2017 року

 

            Заслухавши інформацію про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли до виконкому селищної ради за І квартал 2017 року, виконавчий комітет селищної ради встановив, що звернення громадян розглядались селищним головою, заступником селищного голови, секретарем ради та виконкому, спеціалістами апарату виконкому відповідно вимог Закону України "Про звернення громадян", в межах делегованих повноважень та спрямована на виконання Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення  до органів державної влади та органів місцевого самоврядування".

           За І квартал 2017 року до виконкому селищної ради надійшло                        126 звернень від громадян.

          Згідно рішення виконкому від 17.01.2017 року № 3 "Про план роботи виконавчого комітету селищної ради на  2017 рік" затверджено графік прийому громадян з особистих питань керівництвом виконкому. За І квартал 2017 року на особистому прийомі селищного голови, його заступника, секретаря ради та виконкому, спеціалістів виконкому  зареєстровано 126 звернень, що на 51 звернення  більше ніж за І квартал 2016 року.

 Як свідчить аналіз, за І квартал 2017 року за ознакою надходження: первинних надійшло – 125 звернень, повторних-1, дублетних, неодноразових та масових звернень не надходило.

У своїх зверненнях дописувачі порушили 126 питання. У порівнянні з                    І кварталом 2016 року спостерігається суттєве збільшення кількості звернень з питань: аграрної політики і земельних відносин-73 (+41), соціального захисту  – 36 (+18). Згідно чинного законодавства та в межах своїх повноважень, виконком розглядає всі звернення громадян, вчасно надає відповіді заявникам.

          Стан розгляду звернень громадян за І квартал 2017 року відображено у аналітичній довідці про підсумки роботи зі зверненнями  громадян, що надійшли до виконавчого комітету Комишанської селищної ради протягом                   І кварталу 2017 року в порівнянні з І кварталом 2016 року   (додається ).

           Виходячи з вище викладеного, керуючись ст. 40 Конституції України, Закону України "Про звернення громадян", виконком селищної ради

 

ВИРІШИВ:

  1. Аналітичну довідку про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до виконавчого комітету Комишанської селищної ради протягом І кварталу 2017 року в порівнянні з І кварталом 2016 року   взяти до відома (додається).

 

  1. Визначити, що протягом звітного періоду діяльність виконкому спрямовувалася на безумовне виконання Закону України "Про звернення громадян" та розпоряджень інших центральних органів виконавчої влади, а також на якісний та неупереджений розгляд звернень громадян та вважати цю роботу задовільною.

 

  1. Виконавчий комітет рекомендує посадовим особам місцевого самоврядування надалі неухильно дотримуватися порядку розгляду звернень громадян згідно Закону України "Про звернення громадян" для чого:

3.1.  Посилити персональну відповідальність посадових осіб місцевого самоврядування  за належну організацію роботи із зверненнями громадян та  рівень виконавчої дисципліни щодо належної організації та суворого дотримання терміну розгляду звернень:

                                                                               Термін – постійно.

3.2. Забезпечити безперебійний та регулярний особистий прийом громадян посадовими  особами місцевого самоврядування , неухильне дотримання затверджених графіків.

                                                                                           Термін – згідно графіку.

  1. Секретарю ради та виконкому :

 

4.1. Посилити контроль за своєчасним і об’єктивним розглядом звернень громадян.

4.2. Забезпечити організацію особистого прийому громадян головою та посадовими особами виконкому.

                                                                              Термін – згідно графіку.

4.3. Забезпечити щоквартально аналіз та узагальнення звернень громадян для виявлення причин, що їх породжують.

                                                                                    Термін – до 5 числа

                                                                                        місяця наступного за

                                                                                     звітним кварталом.

  1. Рішення виконкому від 17.01.2017 року № 1 "Про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до виконкому селищної ради за 2016 рік" зняти з контролю, як виконане. Розглянути на засіданні виконкому у липні  2017 року рішення "Про підсумки роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до виконкому  селищної  ради за І півріччя 2017 року" .

Відповідальний – 

                                           секретар ради та виконкому,

                                                                                             спеціаліст ІІ категорії з 

                                                                                             питань роботи виконкому

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника селищного голови Кабанова Р.М., секретаря ради та виконкому Чехун Н.О.

 

 

 

Селищний голова                                                                 О.Б.Фатєєв

 

Аналітична довідка

про підсумки роботи зі зверненнями  громадян,

що надійшли до виконавчого комітету

Комишанської селищної ради протягом І кварталу 2017 року

в порівнянні з І кварталом 2016 року

 

          У виконавчому комітеті селищної ради  робота зі зверненнями громадян ведеться  відповідно вимог Закону України "Про звернення громадян", в межах делегованих повноважень та спрямована на виконання Указу Президента України від 07.02.2008 року               № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо  забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення  до органів державної влади та органів місцевого самоврядування".

          До виконкому селищної ради за І квартал 2017 року офіційно надійшло 126 звернення від громадян, що на 51 звернення  більше ніж за І квартал 2016 року,  в тому числі поштою-3 звернення, через органи влади – 3 звернення, через уповноважену особу – 8 звернення, на особистому прийомі  надійшло 123 звернень.

          До виконкому надходять звернення громадян з інших органів виконавчої влади:

                                                                                 

 

 

Адміністрація Президента

 

Херсонський міськвиконком

 

Комсомольський райвиконком

 

Урядова телефонна "гаряча лінія"

 

Безпосередньо від громадян

Всього:          

 

І квартал

2016 року

1

 

5

 

0

 

0

 

69

75

І квартал

  2017 року

0

 

2

 

0

 

1

 

120

126

           Згідно рішення виконкому від 17.01.2017 року № 3 «Про план роботи виконавчого комітету селищної ради на 2017 рік» затверджено графік прийому громадян з особистих питань керівництвом виконкому.  За І квартал 2017 року на особистому прийомі селищного голови, його заступника, секретаря ради та виконкому, спеціалістів виконкому зареєстровано 126 звернення, що на 51 звернення більше ніж в І кварталі 2016 року.  В основному у зверненнях порушувались питання  комунального господарства, соціального захисту (надання одноразової грошової допомоги), земельного характеру, діяльність органів місцевого самоврядування. Переважна більшість громадян, що звернулись до виконкому селищної ради – це мешканці смт. Комишани, сел. Приозерне,  сел. Зимівник, сел. Благовіщенське, м. Херсона.

Як свідчить аналіз, за І квартал 2017 року за ознакою надходження первинних надійшло – 125 звернень, повторних-1 звернення, дублетних, неодноразових та масових звернень не надходило.

За видами: пропозиції (зауваження) – не надходили, заяви (клопотання) надійшли у кількості  119 (+52), скарги надійшли у кількості  7 (-1).  

            За статтю авторів звернень: від чоловіків надійшло 35 (-2) звернень, а від жінок – 78 (+40).

            За суб’єктом надходження звернень :  індивідуальні – 121 звернення (+50), колективні  – 5(+1), анонімні – 1 звернення .

За категоріями авторів звернень надійшло від: дитини війни -1(+1), учасників бойових дій -2(+2) інвалідів  ІІ групи – 2 (+1), інвалідів  ІІІ групи – 2 (+1), багатодітної родини – 2(-). Від учасників війни, інвалідів війни, дітей-інвалідів, ветеран праці, інвалідів ВВВ, інвалідів І групи,  одиноких матерів, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи, Героїв України, Радянського Союзу, дитина, Соціалістичної Праці, дітей –  звернень не надходило.

            - за соціальним станом авторів звернень надійшло звернень  від:  пенсіонерів – 52   (+32), робітників – 1 (-), працівників бюджетної сфери – 11 (+1), державних службовців -3 (+3), військовослужбовця-3(+3), підприємців – 6 (-1), безробітних – 22 (+9), учень, студент -1(+1), інші – 27 (+11). Від селян, служителів релігійної організації осіб, що позбавлені волі, осіб, воля яких обмежена – звернень не надходило.

         Основні питання, які порушують дописувачі у зверненнях: аграрної політики і земельних відносин – 73 (+41),  соціального захисту  – 36 (+18), комунального господарства – 13 (+1), діяльність органів місцевого самоврядування – 1 (-1), інші – 3 (-).

           Значна кількість цих видів звернень  пов’язана, насамперед, з приватизацією земельних ділянок та соціального захисту населення.                                                                       

            За кошти жителів селищ продовжується  робота  по газифікації будинків приватного сектора.  Проведено масові заходи для ветеранів у дні: День вшанування  учасників бойових дій на території інших держав ( виведення  військ із Афганістану - 15 лютого),   День визволення   м. Херсона   від фашистських  загарбників (13 березня). Для поздоровлення  ветеранів було придбано продуктові набори. Організовувались зустрічі ветеранів війни та праці з учнями школи № 26.

            Розпорядженням селищного голови  призначено відповідальних працівників  апарату виконкому здійснювати постійний контроль за станом благоустрою території та затверджено графік  проведення рейдів по контролю за станом благоустрою, дотриманню законності та правопорядку на території Комишанської селищної ради.  Щопонеділка  заслуховується стан справ з благоустрою території  на нарадах при селищному голові. Працівники виконкому за участю голів квартальних комітетів, дільничного інспектора, депутатів селищної ради проводять рейди по благоустрою.

            Рішенням виконавчого комітету від 10.09.2013 року № 94 уповноважено посадових осіб виконавчого комітету  селищної ради складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення.            Щоп’ятниці на засіданні адміністративної комісії при виконавчому комітеті селищної ради розглядаються протоколи про адміністративні правопорушення  за участю правопорушників.  

           Згідно діючого законодавства та в межах своїх повноважень виконком селищної ради розглядав всі звернення громадян, в основному, вчасно надавав відповіді заявникам. Причини надходження звернень до виконкому селищної ради аналізуються, стан справ з розгляду звернень регулярно заслуховується на апаратних нарадах  при селищному голові щотижнево та на Днях контролю щомісячно, на засіданнях виконкому-щоквартально. 

            Спеціалісти апарату виконкому, депутати ради,  члени виконкому, голови квартальних комітетів проводять серед населення роз’яснювальну роботу з питань: дотримання законності та правопорядку, налагодження добросусідських стосунків між громадянами, утримання власних садиб та присадибних ділянок, прилеглих територій вулиць до домоволодінь в належному санітарному стані, недопущення утворення несанкціонованих сміттєзвалищ (правила благоустрою, затверджені рішенням ХІ сесії селищної ради V скликання від 18.04.2007 року № 138).

 

 

Спеціаліст ІІ категорії з питань роботи виконкому                                      А.В.  Фоміна       

 

ДАНІ

про звернення громадян, що надійшли до виконавчого комітету Комишанської селищної ради

за І квартал 2017 року у порівнянні з І кварталом 2016 року

 

№ з/п

Найменування органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Кількість усіх звернень

Кількість звернень, що надійшли поштою

(п.1.1) *

Кількість звернень на особистому прийомі

(п.1.2)

Результати розгляду звернень:

вирішено позитивно

п. 9.1

відмовлено

у задоволенні

п. 9.2

дано роз’яснення

п. 9.3

інше

п. 9.4 – 9.6

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

2017

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

1.

Комишанська селищна рада

75

126

-

3

75

123

31

41

-

1

25

66

5

5

                                                                        +51                             +3                             +48                              +10                         +1                                                                                                                    +41                             -

 

 

* указані пункти Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 858 від 24 вересня 2008 року

 

 

з/п

Кількість звернень, з них:

повторних

(п.2.2)

колективних

(п.5.2)

від учасників та інвалідів війни,

учасників бойових дій

(п. 7.1, 7.3, 7.4, 7.5)

 

від інвалідів

І,ІІ,ІІІ групи

 

(п.7.7, 7.8, 7.9)

від ветеранів

праці

(п.7.6)

від

дітей війни

(п.7.2)

від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь

(п.7.11 ,7.12, 7.13)

від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи

(п.7.14, 7.15)

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

2017

 

2016

 

2017

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

1.

-

1

4

5

-

4

2

4

-

-

-

2

2

2

-

-

                 +1               +1                            +4                                +2                                     -                                         +2                            -                            -

 

 

 

з/п

Кількість питань, порушених у зверненнях громадян

у тому числі питання:

аграрної

політики і

земельних

відносин

 

транспорту

і зв’язку

фінансової,

податкової,

митної

політики

соціального захисту

праці

і заробітної

плати

охорони

здоров’я    

комунального

господарства

житлової

політики

екології та

природних

ресурсів

забезпечення

дотримання законності

та охорони правопорядку

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

48

49

50

51

52

53

1.

75

126

32

73

-

-

-

-

18

36

-

-

-

-

14

13

3

-

-

-

-

-

                                                   

               +51                      +41                    -                         -                        +18                    -                       -                         -1                      -3                       -                         -

 

 

 

№ з/п

                                                                                                                                           у тому числі питання:                

Штатна чисельність відділу роботи  зі зверненнями громадян

сім'ї, дітей, молоді, гендерної

рівності, фізичної культури

і спорту

освіти, наукової, науково-технічної,

інноваційної діяльності та інтелектуальної власності

діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин

діяльності центральних органів виконавчої влади

діяльності місцевих

органів виконавчої влади

діяльності органів місцевого

самоврядування

державного будівництва, адміністративно-територіального устрою

інші

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

 

2016

2017

 

2016

 

2017

 

2016

 

2017

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

1

3

-

-

-

-

-

-

-

-

-

2

1

-

-

1

3

1

1

                                         

                    -3                              -                               -                               -                           -                             -1                              -                                  +2                               -

 

 

Голова Комишанської

селищної ради                                                                                             _______________                             Фатєєв О.Б.

                                                                                                                                 (підпис)